top of page

BK en VRL

Die Bestuurskomitee bestaan uit 12 Gr 12 leerders en word beskou as die dissiplinêre arm van die VRL. Die twee hoofleiers dien ook as leiers van die bestuurskomitee.

 Die VRL bestaan uit Jnr VRL, Gr 8 – 9, Snr VRL, Gr 10 – 11, en twee hoofleiers uit Gr 12.

Wat is die pligte van die Bestuurskomitee en VRL?

- Verantwoordelik vir netheid van leerders

- Verantwoordelik vir dissipline en orde by rye, in gange en pouse op terrein

- Reël van verskeie funksies. Belangrikste is:

Valentynsdans, Winterbal, Mnr. en Mej. HSM, Oscars

- Reël van uitreikprogramme en fondsinsamelingsprojekte

● Daar word Maandae middae afsonderlik vergader en elke Woensdag 1ste pouse vergader die groep saam met die VRL.

● Aan die begin van die termyn word daar ‘n algemene opleidingseminaar bygewoon.

● Elke kwartaal word daar ook ‘n addisionele opleidingsessie gereël.

● HSM het die afgelope 20 jaar afgevaardigdes gehad in Die Burger se Jeugleierskonferensie.

● Die twee hoofleiers dien ook op die skool se Beheerliggaam.

BK en VRL 2024

2024

Hoofleiers  

V.l.n.r.:  Rossouw Kriel (Onderhoofseun), Franco Stemmet (Hoofseun), Nina Beukes (Hoofdogter) en Stefanie Burger (Onderhoofdogter).

Bestuurskomitee

Agter v.l.n.r.:  Franco Stemmet (Hoofseun), Jessica Schoeman, Stefanie Burger (Onderhoofdogter), Nina Beukes (Hoofdogter) en Ewan Herbst. Middel v.l.n.r.:  Rossouw Kriel (Onderhoofseun), Keenen Plaatjies, Chadwin-Dee Lottering en Petri Fourie.  
Voor v.l.n.r.:   Jaylin Joka, Lyzé Pekeur en Anané Saunders.

Senior VRL

Agter v.l.n.r.:  Ruby-Rose O'Shea, Kezia Malgas, 
Jamelia du Toit, Mia Dettbarn, Amy-Leigh Shirley en Janae le Roux.
Voor v.l.n.r.:  John Hattingh, Zaywon Kana, 
Jacobus Beukes, Sergio Burger, Jaywin Noemdo en Jomar Hanekom.

Junior VRL

Agter v.l.n.r.:  Henko Nel, Dewald Datson, Zack Roos, Jaime Johnson en Corli Gous.

Voor v.l.n.r.:  Ané Nomdo, Aneisha Philander, Themlynne Jansen, Adriana Visagie, Anzelle Albanie en Lodewyk Beukes.

IMG-20240213-WA0006.jpg

2023

Hoofleiers  

V.l.n.r.:  Nina Stemmet (Onderhoofdogter), Carli Prins (Hoofdogter), Juhan Venter (Hoofseun), Caleb du Toit (Onderhoofseun).

Bestuurskomitee

Agter v.l.n.r.:  Liam Pekeur, Willem Nel, Caleb du Toit (Onderhoofseun),

Ewan Coetzee, Juhan Venter (Hoofseun).

Voor v.l.n.r.:  Kerishnie George,

Carli Prins (Hoofdogter), Ann-Luméy Pieterse, Anri Gous,

Nina Stemmet (Onderhoofdogter),

Jenelle Beukes.

Senior VRL

Agter v.l.n.r.:  Anané Saunders, Stefanie Burger, Nina Beukes, Jessica Schoeman, Jaywin Noemdo, Rossouw Kriel.

Voor v.l.n.r.:  Kezia Malgas, Amy-Leigh Shirley, John Hattingh, Franco Stemmet, Halle Joseph, Jomar Hanekom.

Junior VRL

Agter v.l.n.r.: Chayim du Toit, Henko Nel, Jacobus Beukes, Sergio Burger.

Middel v.l.n.r.: Euwaycia Eyberg, Césley Samuels, Ruby-Rose O'Shea, Jamie Johnson.

Voor v.l.n.r.: Elzay Strydom, Mia Ellis, Corli Gous, Janae le Roux.

bottom of page