BK en VRL

Die Bestuurskomitee bestaan uit 12 Gr 12 leerders en word beskou as die dissiplinêre arm van die VRL. Die twee hoofleiers dien ook as leiers van die bestuurskomitee.

 Die VRL bestaan uit Jnr VRL, Gr 8 – 9, Snr VRL, Gr 10 – 11, en twee hoofleiers uit Gr 12.

Wat is die pligte van die Bestuurskomitee en VRL?

- Verantwoordelik vir netheid van leerders

- Verantwoordelik vir dissipline en orde by rye, in gange en pouse op terrein

- Reël van verskeie funksies. Belangrikste is:

Valentynsdans, Winterbal, Mnr. en Mej. HSM, Oscars

- Reël van uitreikprogramme en fondsinsamelingsprojekte

● Daar word Maandae middae afsonderlik vergader en elke Woensdag 1ste pouse vergader die groep saam met die VRL.

● Aan die begin van die termyn word daar ‘n algemene opleidingseminaar bygewoon.

● Elke kwartaal word daar ook ‘n addisionele opleidingsessie gereël.

● HSM het die afgelope 20 jaar afgevaardigdes gehad in Die Burger se Jeugleierskonferensie.

● Die twee hoofleiers dien ook op die skool se Beheerliggaam.

2021

Hoofleiers  

V.l.n.r.:  John Wright (Onderhoofseun), Zindi van Zyl (Hoofdogter), Dirk-Louw van der Westhuizen (Hoofseun), Ankia Ellis (Onderhoofdogter).

Bestuurskomitee

Voor v.l.n.r.:  John Wright (Onderhoofseun), Zindi van Zyl (Hoofdogter), Dirk-Louw van der Westhuizen (Hoofseun), Ankia Ellis (Onderhoofdogter).

Middel v.l.n.r.:  Cyril Strydom, Mechyla Schoeman, Liné Stemmet, Joshua Blacklaws.

Agter v.l.n.r.:  Tshepo Mzondi, Marjo Jansen, Cobus Nel, Mariva Gertse.

Senior VRL

Voor v.l.n.r.:  Bertha Bopheka, Jaylee-Ann Antonie, Kerishnee George


Middel v.l.n.r.:  Nienke Strauss, Nina Stemmet, Brooklyn Kiewiets, Liam Pekeur


Agter v.l.n.r.:  Anri Gous, Janie Marais, Chris Carstens, Ann-Luméy Pieterse, Carli Prins

Junior VRL

Voor v.l.n.r.:  Lyzé Pekeur, Jessica Schoeman, Nina Beukes, Stefanie Burger

Agter v.l.n.r.:  Rossouw Kriel, Franco Stemmet

2020

Hoofleiers  

V.l.n.r.:  Hanel Gous (Onderhoofdogter), Anke le Grange (Hoofdogter),

Sylvester Moses (Hoofseun),

Tiaan Viviers (Onderhoofseun)

Bestuurskomitee

Voor v.l.n.r.:  Hanel Gous (Onderhoofdogter),  Anke le Grange (Hoofdogter), Sylvester Moses (Hoofseun), Tiaan Viviers Onderhoofseun)

Tweede ry v.l.n.r.:  Tia Esterhuyse, Jonica Adendolf, Enrike Groenewald

Derder ry v.l.n.r.:  Seidy Hartman, 

Suné den Engelsman, Jamay Belelie

Vierde ry v.l.n.r.:  Franco Hugo,  Johvano Hoffman

Senior VRL

Voor v.l.n.r.:  Nienke Strauss,

Leigh-Amerin Faas, Bertha Bopheka, Ankia Ellis, Amaris Strydom


Middel v.l.n.r.:  Tanika Crafford, Zindi van Zyl, Janie Marais, Tshepo Mzondi


Agter v.l.n.r.:  Cobus Nel, Chris Carstens, JG van Deventer

Junior VRL

Agter v.l.n.r.:  Franco Stemmet, Anri Gous, Nina Stemmet, Shani Viviers, Carli Prins 

 

Middel v.l.n.r.:  Geriant Segelaar, Nina Beukes, Stefanie Burger, Rossouw Kriel

 

Voor v.l.n.r.:  Lyzé Pekeur, Ewan Coetzee, Jessica Schoeman

Hoerskool Montagu Hoofleiers 2020
Hoerskool Montagu Bestuurskomitee
Hoerskool Montagu Senior VRL 2020
Hoerskool Montagu Junior VRL 2020